Posted on

Astroloji Nedir?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve gayrı gök kubbe cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyen bir gök kubbe ilim dalıdır. Bu ilim dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanların evetşamlarına semt veren bir araç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çkırmızıışmalarında, çeşitli gök kubbe cisimlerinin insanların kişilik özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar alelumum Burç Yorumları adı şeşnda binalır.

  • Astrologlar, mevlit tarihleri, mevlit saatleri ve mevlit yerleri kabilinden şahsi detayları kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, mevlit haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında sahih adımları atmaları sinein tavsiyelerde bulunur ve sırat gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri ortada, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini temaşa eden ayin burçları ve mevlit haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak belde kırmızıır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Doğum hariktalrında farklı alanları temaşa eden evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann sene içre ne burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan bölüt şeklinde bir gök kubbe haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne derece insanların hayatlarına semt veren bir disiplindir. Zaman birlikte insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine önemli dikkat göstermektedirler. Bununla yanında astrolojinin uygulanması ve yararlanmaı konusunda makul görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri yerine getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, alelumum mevlit haritası yorumlamak, kişilik analizi çıkarmak, aşk ve temas astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, sıhhat astrolojisi kabilinden konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin hayatındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne derece muvaffakiyetlı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Doğum haritası yorumlamak, astrologların en yapı taşı görevlerinden biridir. Kişinin mevlit evveliyatına, saatine ve yerine bakarak hazırlanan mevlit haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları versiyon ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin banko bir müstakbel tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kabilinden muvaffakiyetlı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı olduğunun zerı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji hakkında daha bir küme bilgi sahibi olmak istiyorsanız, biröte terimle katlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin sinein Astroloji Terminolojisi’ni ayyaşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve mevlit haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi sinein kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan star grupları olarak görülür. Burçlar, bir mevlit evveliyatına bakarak belirlenir ve biröte kişiye bakarak kişilik ve gelecekteki olaylar hakkında bilgi verebilir.

  2. Arslan Burcu: Umumiyetle 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri ortada doğanlar sinein kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cömert ve özgüvenli kişilik özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay Burcu: Doğum haritasında Ay’ın başüstüneğu burçtur. Ay ıtır, bir kişinin romanesk yönden elbette hissettiğine, hassasiyetine ve dem aldığı kabilinden evetşyalnız şekline gösterge paha.

Burç yorumlaması hakkında çok bir küme bilgi sahibi olmak sinein, astroloji terminolojisine aşina olmak önemlidir.

ıstılah Fehvaı
Doğum haritası Bir kişinin mevlit çabucak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Doğum çabucak yükselen burçtur. Kişinin kendini rapor ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi hakkında bilgi verir.
Natal harita Doğum hatırandaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin hayatındaki olaylar ve kişilik özellikleri ile ait ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde akım ederken bir diğer gezegen yahut burçla kesişmesidir. Bu, kişinin hayatındaki etkilere gösterge edebilir.
Retrolar Bir gezegenin semtünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değanlayışimlere gösterge edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak azıcık çaba gerektirse de, sahih bir şekilde kullanıldığında, kişilik analizi, müstakbel tahmini ve daha pek çok konu hakkında bilgi tevdi konusunda oldukça değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir