Posted on

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye âdemış, dünya üzerinde belli alanlarda ülkemizi oyun etmesiyle öne çıhun bir Bilgi Adamı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak münhasıran başına öne çıhun en önemli oranda ilaç içerik patentinin doğruluk sahibidir. Bu zamana derece yaptıkları buluşlar ve ilaç bölümünde çoğu önemli adımlarıyla öne çıhun Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çhileışmak istediği vadiı büyütmek isteyen Alkoçlar, vasatğı Metehan Yeşil ile bile kurmuş oldukları Ar-Ge isimli yetişekın umumi reis beyıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na nazaran insanoğlunun vukuf acıarcığının nezdinde farklı etkenleri birleştirerek tezyit çhileışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak sistematik bir yapmacık zekâ üretme sistemine maruz isimdir.
Ancak Ar-Ge projesiyle tutmak istemeyen başarı medlulında ülkesini durmadan oyun fail Alkoçlar, bu zamana derece yaptığı berat başvuruları ile bile meşhurdur. 143 pare başvurulmuş ve 280’den çokça beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların nezdinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT doğrusu müstacel gelişen vakalarda hızlı sonuç hileınmasını sağlayıcı testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Köleübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Bilgi Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu ilim insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle bile gene bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Düzlükında çıktı temel bir bilirkişi olmasıyla bile kimsenin fark edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda önemli bir öneme sahip olan Alkoçlar, Cihan çapında arz edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk el güruhlen flavonol glikozit esaslı bulunmak üzere antiviral üstelikşenin mucididir. Bunun izinını ise T.C Besin, Kültür ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu üstelikşke tam olarak 21 parça bile formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içerisinde ise folk arasında en çok berat başvurusunu yaparak Türk Patent Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Bilgi Adamı Ödülü’’ namına verilmiştir.
Yaptığı çhileışmalarla âdemiyet evveliyatına faydasını hiç sakat etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı mimarisı yardımıyla adamakıllı maslahatlere her sene imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü akıbetlar elde etse üstelik katiyen çhileışmalarından vazgeçmemiş durmadan olarak kendisini Bilgi dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle kanser terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez bile bulunmak üzere otama yuğrunda geliştirdiği üstelikşkeleri keşfederek âdemiyet evveliyatına önemli bir lütufı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde pek bilinmese bile temelı giranbaha molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek serpmek gerekirse PCT onaylı sildenafili içerisinde bulunduran pde5 inhibitöründen henüz kudretlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının değeri ise yaklaşık olarak 3 Milyon Dolardır. Ancak bilindik şeylerin üzerinde çhileışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde bile çhileışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çhileışmalarla Sierra Leone isimli devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ isimli yaptığı antiviral formülasyonu ülke içerisinde kâin birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu ahacık bile muvaffakiyetlı olmuşdolaşma. Hiçbir kötü (cihet el) özelliği namevcut bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’bile henüz sonra ise 25’e yaklaşan ülkede ruhsatnameı alınmıştır. Yekpare çhileışmalarına tam odak çhileışan Ar-Ge yetkilileri bu prosesten bile muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar tek Ar-Ge projesiyle ülkemizde henüz çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde bile birsonsuz şirketin şirket ve müessis kadrosunda arz almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isimli ilaç şirketinin Partner Sahibi ve Teknolojiden mesuliyetli reis beyıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve envestisman mutavassıtyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesuliyetli reis beyıdır.
Kuzey Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Başkan Yaversıdır.
Belçika’da kâin HC Pharma isimli bir Eczanenin Dümen Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce berat ve geliştirdiği onlarca üstelikşkenin nezdinde insanoğluna yarayacak maslahatler üretmeyi savsama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna müteveccih geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA isimli formülasyonu vardır. Özellikle jurnal hayatta cihetıkların geçmesi için belli bir devranı beklesek üstelik birtakımları lakırtııcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem bile içerisinden emeksiz bir şekilde otama edebilmek için bu kullanılıyor. üste cinsî maslahatlev bozukluğunu da otama eylemek için kullanılmaktadır. Ancak bununla kalmamış öfkee karşı mukavim ve kudretlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere sahip olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isimli berat başvurularının 2000 adetine yaklaşanın doğruluk sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı maslahatleri namına çekerek bozmak isteyenler elbet evet. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çhileışsalar da Alkoçlar her devran kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı konularda hala kanuni haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını cihetiyle uzun mevkut kapanmalara ve toplumsal hayattan uzak zaruri ev bark istirahatlarine verilen kalan dünya toplumlarında birsonsuz alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir hüküm kazanmış durumda.

Mevzuyla müteallik görüşünü beyan fail Spektral Holding Dümen Müesses Eşreis beyı Erdal Can Alkoçlar bu yarıyıl ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı mecburi olarak artması özellikle şahsi bilişim ve teknolojik çeyiz inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Elan önce lazım ilaç, lazım mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, çıktı müteallik sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz namına mimarilabilecek en haklı katkı, inovasyonu umumi anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna derece desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz yardımıyla son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç bölümünün önde mevrut ismi olarak öne çıkmaktadır. Bilgi Adamı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse bile yatırımcı kişiliği ile bile öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine önemli miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Kuzey Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge ve buna bir çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz namına da önemli gelişmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Yatırım Ar-Ge Şirketinin müessis vasatğıdır ve aynı zamanda reis beyıdır. Ülkemizde arz vadi öbür ilim adamlarından henüz çok öne çıkmasının sebebi ise çok önemli bir oranda farmasötik üstelikabat patentinin doğruluk sahibi olması ve başvurusunu ilk fail insan olmasıdır. 2010 senesinden bu yana derece yaptığı duhulimler ve bulduğu molekülleri umumi olarak insanlığın bel kemiği ammaçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle kanser vadiında çhileışmalarını durmadan yaygınleterek durmadan faydası dokunmaktadır. Türkiye’bile birsonsuz su Türkiye Yılın Bilgi Adamı ödülüne layık görülmüştür. Ancak ülkemizde bileğil il dışında doğrusu kürevi anlamda da birsonsuz ödülleri alarak bulduğu farklı önlemların muhaliflığını almıştır. Orantığı olan Metehan Yeşil ile bile adamakıllı maslahatlere imza atmaya devam fail Alkoçlar, çhileışmalarını kendi şirketi üzerinde halletmeye devam ediyor. Ülkemiz için yararlı olmasını düşündüğü önlemlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı maslahate yarayacak önlemları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kadar bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kadar kavramlar birsonsuz farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken bir faaliyetler ülkemizde bile gündeme gelmeye başladı.

Ülkemizde çalışkanlık gösteren ve bu alanda çhileışmaları kâin Spektral Yatırım Bankası Eş Başkanı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir munzam fehamet yaratacağını kaydetti. Türkiye’bile madencilik vadiındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yaklaşan zamanda ülkenin doğusunda arz vadi bir kızıl sahası ile bile başlatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki yükselmek bileğmaslahatikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir envestisman aracı olarak kalmasını sağlamanın yolunun mıhlı fehamet veya miktara sahip “Stablecoin”lerden geçtiğini belirten Spektral Yatırım Bankası Başkan Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Set’a tabi maden ruhsatları ile sağlanabileceğine ilgi çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Set maden ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak kanuni ast mimarisı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile müteallik bile vukuf veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni hak modülü(staking) projemize daimaî teminat olarak maslahattiraklerimizden Küçük asya Kalsit AŞ’nin kalsit işletme ruhsatnameını da vereceğiz. İzmir 6. Kâr Mahkemesi’nin 2021/66 nüshalı Yönerge’si ile bileğerlenen 292 milyon avro değerinde bir uygulayım teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Ifade No.ab ve 18.06.2020 yayın zamanı ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’bile pomza ve perlit sahası bulunmak üzere iki sınai hammadde maden sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten yapılan ovalı açıklamada fikirlerine arz maruz TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sıhhatli Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye önemli munzam fehamet sağlama potansiyeline sahip bulunduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve curcunalı yalıtımı zaruri olan alanlarda kullanılacak olan malzeme bulunduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Kurumını gerçekleştirdiğimiz pomza maden sahasının ise doğal malzeme mimarisındaki zifosluklar yardımıyla güçlü derecede ısı ve curcunalı yalıtımı özelliklerine sahip. Bu özelliği yardımıyla kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan güçlü oranlarda izolasyon sağlıyor.’ bileğerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Yönetmenü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi çecik sunu planları bulunduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili maden sahalarının vasat vadede CRIRSCO kriterlerine münasip rezerv tespit raporları düzenlenerek çecik sunuı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada arz vadi ilimlara nazaran üste, TBY Holding geçen ay İnovasyon Yönetmenü Alkoçlar gözetiminde Alman Dirimlik Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, geçen günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir