Posted on

ucbasaktarim.com: Dar Ağızlı Gübre Serpma Makinası

Üççıbanak Ziraat, tarım makineleri kolünün önde mevrut üreticilerinden biridir ve
Kemre Serpme Makineleri, Ot Toplama Tırmıkları, Traktör Dal Yükleyicileri, Tesviye Kürekleri, Olta Karma Makineleri, Helezonlar ve
Konveyor Izole bant makineleri için ürettiği üstün birinci sınıf çözümleriyle tanılamanır.

Tarım Makinaları

Ziraat makinaları ve ekipmanları çiftçilere, tüketicilerin isteklerine ve ihtiyaçlarına normal olarak üretim yapmalarına yardımcı olabilir. Normal alet ve ekipman olmadan çiftçiler, ihtiyaç olan kifayetli gıda üretimi, giyecek ve barınma kucakını sağlamlayamaz. Yüzlerce sene önce bütün insanlar ilkel tarım yapmaya çıbanladı fakat hasetmüzde toplumun yalnızca çok bayağı bir kısmı(gelişmiş ülkelerde) toplumun bütününün ihtiyacını karşılayacak tarımsal üretimle uğraşmaktadır. Makine ve ekipmanlar buna olanak tanılamamaktadır. Türkiye, tarım ve tarım makinelerinin üretiminde önemli bir yere sahiptir. Artan talep ve tarım kolünün tedricen çeşitlenmesi, tarım makinelerine olan ihtiyacın da artmasına münasebet olmuştur. Uygulayım bilimi ile birlikte gelişen tarım makineleri, tarım aletleri, kendiliğinden ve yardımcı tarım makineleri kabilinden ekipmanlar tarım sanayisini canlandırarak süreklilığını sürdürmesinde önemli avantajlar elde etmiştır. Ziraat makineleri, kullanılan amaca ve alana bakılırsa değişiklıklar göstermektedir. Ziraatı kolaylaştıranbu makineler sayesinde üretim kolaylaşırken, ülke ekonomisi de önemli ölçüde rahatlamaktadır. Antrparantez yalnızca tarım kolü değil, ülkenin dış satım hacmi de tedricen artmaktadır.

Üççıbanak Ziraat , 2016 senesinde kurulmuş olup, kurulduğu günden bu yana Konya’daki 2000 m2’lik modern üretim tesisinde geniş ürün yelpazesi, nitelikli iş gücü ve güçlü üretim kapasitesi eşliğinde evcil üretim gücüyle müşterilerine en elleme hizmeti sunmaktadır. 20’nin üzerinde çtuzakışanı ile devimsel ve ferlü isim deposuna malik olan Üççıbanak Ziraat, tasarımdan Ar-Ge’ye, üretimden satış ve satış sonrası hizmetlere denli bütün çözümlerini kendi bünyesinde bulundurmaktadır. İlk günden bugüne 10.000 adedi güzeşte araba üretimi ile 15 ’i fazla ülkeye dış satım gerçekleştiren ve Türkiye ekonomisine ulanmış eder sağlayıcı Üççıbanak Ziraat; koyu Ar-Ge çtuzakışmalarının ışığında, gelecek teknolojiyle standartlarını kalıcı yükseltmektedir. Sakır sakır inkişaf ve sıfır hata üretim sistemi, Üççıbanak Ziraat ürünlerinin hem emlak zarfında hem de emlak haricinde güvenilerek kullanılmasının çıbanlıca nedenidir. Üççıbanak Ziraat, birinci sınıf ve dayanıklı ürünler üreterek kendini bulunduğu bütün sektörlerde soyıtlamıştır.

Üççıbanak Ziraat olarak önemli ürünlerimizden bir tanesi de “Kemre Serpme Makinalarıdır”. Kemre serpme makinası gübrelerin normal ve stabil bir şekilde dağıtımını sağlamlar.
Gübreyi kifayetli ve haklı bir şekilde toprağa serpebilen Kemre Serpme Makinası ile zait gübre tasarrufı yapmadan, elinizdeki gübreyi ürünlerinize tam ve verimkâr bir şekilde dağıtabilirsiniz. Kemre Serpme Makinaları sayesinde toprak üzerinde henüz az efor kullanma ederek çok henüz sağlamlıklı iş yapabilirsiniz. Bu sayede toprağın zait olarak sışitamasını da önlemiş olursunuz. Toprağınız Kemre Serpme Makinası sayesinde çok henüz sağlamlıklı lakırtıır ve toprağınızdan henüz çokça sonuç ve zerzevat elde etmenize yardımcı olabilir.
Kemre serpme makinası ile gübrenin toprağa serilmesi ve homojen bir şekilde dağıtılması için kullanılan miktarların sağlamlıklı bir şekilde ayarlanması sağlamlanır.
Gübreler tohumların çimlenmesi ve olgunlaşarak normalinden henüz verimkâr bir şekilde yetişmesini sağlamlamaktadır.
Özellikle de toprağın ve bitkilerin en kocaman gereksinimlerı olan gıda maddelerini sağlamlamaktadır.
Sonuç olarak gübreler hem toprağın yapkaloriın iyileştirilmesine katkı sağlamlarken hem de bitkilerde gelişimin hızlandırılmasını sağlamlamaktadır.
Toprağa ve bitkiye bu denli katkı sağlayıcı gübrelerin tasarrufı konusunda çok önemli ve uyanıklık edilmesi müstelzim bir öge bulunmaktadır.
Bu öge gübrenin homojen bir şekilde dağıtılmasıdır. Kemre Serpme Makinası sayesinde gübreyi toprağa henüz homojen dağıtarak henüz verimkâr meallar elde edebilirsiniz.

Üççıbanak Ziraat olarak bir başka ürünümüz olan Traktör Dal Yükleyiciler ile malzemeyi yere itmeden bir yerden diğerine taşımak mümkündür. Bir yükleyici, istiflenmiş malzemeyi ortam seviyesinden taşımak ve bekleyen bir damperli kamyona evet da sarih bir trap hafriyatsına terhis etmek için yaygın olarak kullanılır. Dal yükleyici ile birlikte bir malzemeyi yere itmeden taşımak mümkündür. Dal yükleyiciler ekseri istiflenmiş olan bir malzemeyi ortam seviyesinden taşımak için kullanılmaktadır. Damperli bir kamyona veya trap hafriyatsı kabilinden alanlara terhis etmek için tercih edilmektedir. Çift çeker 20 ila 200 HP arasındaki traktörlere geçerli art yükleyiciler, tak-çıkar kolaylığı kabilinden sebeplerden ötürü tercih edilebilir. Traktöre çıeşlabilir bir destelantı parçbeyı üzerinden monte edilmekle beraber yükleyici kovası değmeseletirilebilir ve birbir hayli ağababaşmanla da kocaletilebilir. Esas daşenler ekseri hidrolik daşenlerdir. Traktörün kendi motoru hem hidroliği hem de şanzımanı çtuzakıştırmaktadır. Kepçe kolları ve kova da eylem ettirilir. Teleskopik taşıyıcılara bakılırsa oranla düşük maliyetleri ve çok uygunlükleri de art yükleyicileri cezbeden durumlar arasındadır.
Traktör art yükleyiciler için tercih edilebilecek birbir hayli üretici ve satıcı şirket bulunmaktadır.
Satın kurum gerçekleştirirken üretici firmaların tercih edilmesi hem fiyat hem de kalite olarak yarar sağlamlayabilir.
Üreticilerden satın ara sıra üründe özelleştirme olanakı da sunmaktadır.
Ziraat makineleri kolünün önde mevrut üreticilerinden Üççıbanak Ziraat’ın art yükleyici modellerini genel ağ sitemizden inceleyerek fen sahibi olabilirsiniz.

Ot Toplama Tırmığı biçilmiş sap, yonca, ot, çkocaoğlanr ve benzeri yeygi bitkilerinin toplama ve balyalama meselelemlerinin kolaylaştırılması amacı ile, otların yayılması, çevrilmesi, toplanması ve namlu binalması meselelemlerini sağlayıcı bir makinedir. Üççıbanak Ziraat olarak Ot Toplama Tırmıkları da tarım makinalarımız ortada bulunmaktadır. Ot Toplama Tırmıklarımız , 4’lü Pimli ve Flanşlı Ot Toplama Tırmığı , 5’li Pimli ve Flanşlı Ot Toplama Tırmığı , 8’li Askılı Ot Toplama Tırmığı , 10’lu Askılı Ot Toplama Tırmığı , 8’li Çekilir Ot Toplama Tırmığı , 10’lu Tekerli Çekilir Ot Toplama Tırmığı olarak 6 ana gruba ayrılır.

Olta kompozit makinası, besi hayvancılığı veya süt hayvancılığı karşılayıcı çiftçiler ve üreticilerin hayvanları beslengi sırasında iş engelünü azaltacak bir makinadır.
Hayvan beslenmesi sırasında uyanıklık etmesi müstelzim noktalar bulunmaktadır. İlk olarak efsanevi beslemesine uyanıklık edilmediği mevsim efsaneviın sütü ve etinden semere tuzakınamayacağını belirtelim.
Bundan dolayı efsanevi besiciliği karşılayıcı çiftçiler ve üreticiler ilk hamle olarak beslengi sırasında hayvanlara verilecek olan buğday, yulaf, arpa, mısır vb. yiyecekleri birbiri ile karıştırmasını sağlamlamalıdır.
Bu şekilde efsanevi alması müstelzim bütün besinleri hiçbir seferde alabilir ve henüz elleme beslenebilir. Olta karmanın binalması efsaneviın tüketmesi müstelzim bütün besinleri bir araya getirerek henüz elleme beslenmesine böylece henüz çokça semere almanızı sağlamlar. Askılı Tip ve Çekilir Tip ile birlikte Olta Karma Makinaları da Üççıbanak Ziraat olarak ürün yelpazemizde mevcuttur.

Üççıbanak Ziraat olarak otlama makinalarımızdaki kalitemiz de her ürünümüz de olduğu kabilinden en üst kırat kaliteyi ve kullanışı hedeflemiştir.
4 gruba ayrılan İlaçlama Makinalarımız sırasıyla Asmar Tip (ölçün) , Asmar Tip (Hidrolik) , Asmar Tip Turbo Atomizer ve Çekilir Tip Turbo Atomizerdir.

Ülkemizin geleceği ve coğrafi binası gösterişli ve verimkâr bir tarımsal üretim için kocaman avantajlar sunarken jeopolitik konumu da dünya tarımı için önemli bir köprü meselelevi görmektedir.
Zirai üretim değeriyle dünyada ilk on ülke arasındaki konumuyla Ülkemizin henüz elleme durumlara gelmesi için tarımsal dış satım noktasında Üççıbanak Ziraat olarak bütün çtuzakışanlamış olurımızın katkısıyla birlikte
Üççıbanak Ziraat kalitesiyle ve ürünleri ile ülkemize katkı vermeye devam edeceğiz.

Gübre Serpme Makinaları ve de devamını okumak için: https://ucbasaktarim.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir